ROLETY ZEWNĘTRZNE

Rolety zewnętrzne można zamontować w każdym budynku i w każdym momencie: podczas budowy, wymiany okien, a także po zakończeniu prac nad budową domu. Zapewniają one większe bezpieczeństwo oraz podnoszą komfort przebywania we wnętrzach o każdej porze roku. Rolety zewnętrzne to możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia (np. sypialni, pokoju dziecka), lepsza izolacja termiczna i akustyczna, a także większe bezpieczeństwo domowników. Ponad to zamknięte zapewniają maksymalną intymność wnętrz względem otoczenia budynku. Rolety antywłamaniowe można wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenia, a także połączyć je z automatycznymi systemami sterowania. Dzięki temu podczas nieobecności domowników automatyka może sterować roletami tak aby wydawało się, że ktoś stale przebywa w budynku. Z uwagi na powyższe zalety współcześnie rolety zewnętrzne są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w swojej kategorii produktów.

MASZ PYTANIA?

NASZE REALIZACJE

rolety zewnętrzne podtynkowe

ROLETY PODTYNKOWE


Jeżeli na zamontowanie rolet zewnętrznych zdecydujemy się jeszcze na etapie projektowania budynku wóczas najlepszym rozwiązaniem będą rolety do zabudowy. W tym wypadku należy zaprojektować specjalny kształt nadproża jeszcze przed postawieniem ścian budynku. Wczesny projekt pozwoli w przyszłości na znacznie lepszą izolację termiczną budynku – skrzynka rolety zamontowana jest w nadprożu, a prowadnice we wnęce okiennej, co minimalizuje straty ciepła (dzięki tzw. mostom termicznym). Rolety antywłamaniowe do zabudowy to także większa estetyka budynku, ponieważ wszystkie elementy konstrukcyjne są schowane wewnątrz muru.

rolety zewnętrzne elewacyjne

ROLETY ELEWACYJNE


W przypadku budynków już zbudowanych można zastosować rolety zewnętrzne elewacyjne. Ta opcja pozwala na zamontowanie skrzynki rolety bezpośrednio na murze nad oknem. Skrzynki dostępne są różnych kształtach m.in. okrągłym lub  ściętym pod kątem 45°, a także w wielu kolorach co umożliwia estetyczne dopasowanie ich do koloru elewacji i stylistyki całego budynku. Wyjściem pośrednim jest zastosowaniem rolety naokiennej, którą instaluje się wraz z oknem gdy budynek jest jeszcze w stanie surowym otwartym. Wówczas skrzynkę montuje się we wnęce nad nadprożem, a później według uznania obudowuje albo zostawia odkrytą. Rozwiązanie to pozwala na zastosowanie tego typu rolet  z opcją maskowania w budynkach już zbudowanych np. podczas wymiany okien.