MARKIZY

Markizy chronią przed wiatrem, słońcem i deszczem. Dzięki nim budynek nabiera ciekawego charakteru. Jego mieszkańcy zaś mogą korzystać z balkonu, tarasu czy ogrodu niezależnie od warunków atmosferycznych. Na rynku dostępne są trzy główne typy markiz. W bloku i piętrowych domkach jednorodzinnych sprawdzą się balkonowe. Jak sama nazwa wskazuje stosuje się je na balkonach, ale także na mniejszych tarasach czy w loggiach. Zbudowane są z dwóch słupków podtrzymujących konstrukcję, metalowego daszka i materiałowego pokrycia, które można zwinąć.

Niezależnie od kształtu i wielkości, wszystkie markizy łączy jedno – cel. Występują przeciwsłoneczne i przeciwdeszczowe. Można schować się pod nimi uciekając przed palącymi promieniami słońca i niespodziewanymi opadami. Dlatego wykonuje się je zazwyczaj z impregnowanego materiału akrylowego, który jest odporny na płowienie oraz nie przepuszcza wody. Należy jedynie mieć na uwadze, że mokrych nie wolno składać. Wynika to z ryzyka zapleśnienia. Metalową konstrukcję markizy maluje się proszkowo na kolor pasujący do akrylowej tkaniny. Ta zaś najczęściej jest jednobarwna lub zdobiona w pasy. Poszycie markizy zwija się (ręcznie lub za pomocą automatyki) na walec, który umieszczony jest w kasecie, pół-kasecie lub pod specjalnym daszkiem.

MASZ PYTANIA?

NASZE REALIZACJE

markizy tarasowe

MARKIZY
TARASOWE


Markizy tarasowe sprawdzą się przede wszystkim w przypadku dużych powierzchni, ponieważ ich wysięg to nawet 3,5 metra. Zazwyczaj rozstawia się je więc na dużych tarasach i większych przestrzeniach. Składane przegubowo ramiona można składać i rozkładać zgodnie z potrzebą. Materiałowe poszycie da się ustawić ustawiać pod różnymi kątami. Składnie i rozkładanie można wykonywać ręcznie lub przy pomocy przycisku lub pilota gdy zestaw zawiera automatykę.

markizy balkonowe

MARKIZY
BALKONOWE


Wyglądem oraz swoją konstrukcją przypominają modele tarasowe. Posiadają jednak mniejszą powierzchnię materiału osłaniającego. Ramiona wysięgnikowe można zaś ustawić pod  dużo większym kątem,  co zapewnia pełniejszą osłonę balkonu lub loggi. Istnieje również możliwość pionowej instalacji pozwalającej na całkowite zasłonięcie przestrzeni balkonu. Markizy balkonowe są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam gdzie powierzchnie do przysłonięcia nie są tak obszerne jak w przypadku tarasów.

markizy koszowe

MARKIZY
KOSZOWE


Markizy koszowe zazwyczaj znamy z kawiarni lub budynków użyteczności publicznej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by zamontować je w domku jednorodzinnym. Wyróżnia je charakterystyczny półokrągły kształt. Występują w wersji stałej i składanej. Chociaż pozwalają na zacienienie okna lub drzwi wejściowych (a także witryn sklepowych), to ich funkcja jest głównie dekoracyjna. Kraków i jego sklepiki oraz kawiarnie nie wyglądałyby równie uroczo bez markiz koszowych.

markizy ogrodowe

MARKIZY
OGRODOWE


Markizy wolnostojące stanowią doskonałą alternatywę dla parasoli ogrodowych oraz pergoli. W przeciwieństwie do tych pierwszych mogą one osłaniać znacznie większe powierzchnie. W odróżnieniu zaś od drugich nie stanowią tak obszernej i zabierającej powierzchnie konstrukcji. To właśnie wysoka funkcjonalność oraz architektoniczna lekkość sprawiają, że markizy ogrodowe są bardzo często wybieranym rozwiązaniem.

W NASZEJ SZEROKIEJ OFERCIE ZNAJDĄ PAŃSTWO MIĘDZY INNYMI PONIŻSZE MODELE MARKIZ ZNANEJ MARKI SELT:

Australia
markiza Australia opis
markiza Australia wymiary

Casablanca
Casablanca opis
Casablanca wymiary

Corsica
Corsica opis
Corsica wymiary

Dakar
Dakar opis
Dakar wymiary

Giant
Giant opis
Giant wymiary

Malta
Malta opis
Malta wymiary

Jamaica
Jamaica opis
Jamaica wymiary

Jamaica Volant
Jamaica Volant opis
Jamaica Volant wymiary

Palladio
Palladio opis
Palladio wymiary

Silver Plus
Silver Plus opis
Silver Plus wymiary